ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка
501

KBITOBE ДЕРЕВО

невелике дерево підродини яблуневих родини розових. Те саме, що й айва довгаста.

502

КЁЛА

трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних). Те саме, що й амі зубна.

503

КЕНДЙР КОНОПЛЯНИЙ

кендырь коноплёвый Trachomitum cannabinum — багаторічна трав'яниста кореневищна рослина родини барвінкових. Стебла прямі, зелені або вишнево-червоні, 60—100 см заввишки. Листки супротивні, зрідка чергові, короткочерешкові, від ланцетних до видовженояйцевид-них, цілокраї. Квітки білі або рожеві, в волотевидному суцвітті. Плід — листянка. Цвіте у червні — серпні.
 

Поширення. Походить з Північної Америки. В СРСР культивується в Московській області. Сировина. Використовують кореневища з корінням. Заготовляють восени. Рослина неофіци-нальна.

Хімічний склад. У коренях К. к. містяться серцеві глікозиди (цимарин, апоканозид, циноканозид, К-строфантин-3, жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова, ліно-лева, олеїнова), тритерпенові сполуки, танін, каучук та сліди алкалоїдів.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині коріння К. к. у вигляді відвару здавна використовуються як сечогінний 3aqi6 при захворюваннях нирок, при серцевих хворобах та водянці. В науковій медицині К. к. використовували як кардіотонічний засіб. Фармацевтичною промисловістю виготовлялися препарати цимарин і кендозид. Випуск цих препаратів припинено у зв'язку з наявністю ефективніших засобів з подібною дією.
 
504

КЕРМЕК ГМЕЛІНА

кермек Гмелина Limonium gmelinii — багаторічна трав'яниста гола рослина родини Кермекових. Стебло розгалужене, круглясте, 20— 60 см заввишки. Листки еліптичні або оберненояйцевидні, всі в прикореневій розетці. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, з

5-пелюстковими фіолетово-синіми віночками, в коротких і щільних колосах, що утворюють ма-лорозгалужене щитковидно-піра-мідальне суцвіття. Плід — однонасінний нерозкривний. Цвіте у липні — серпні.

Поширення. Росте у Лівобережному Лісостепу, в Степу та на півночі Криму на солончаках і засолених луках.

Сировина, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Кермек широколистий.
 

кендырь коноплёвый кермек Гмелина кермек широколистный

Наступна сторінка