ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка
 

бронхіальної астми, гінекологічних захворювань.

Лікарські формн і застосування.

ВНУТРІШНЬО — сік алое (Succus А1оёв) по чайній ложці 2—3 рази на день за ЗО хв до їди; рідкий екстракт алое (Extractum Aloes fluidum) по чайній ложці 3 рази на день; сироп алое з залізом (Sirupus Alo§s cum Ferro) по половині — 1 чайній ложці в чверті склянки води 3 рази на день протягом 15—ЗО днів. У народній медицині суміш соку свіжого листя алое, свинячого смальцю (або гусячого жиру), коров'ячого масла, меду і порошку какао у співвідношенні 3 : 20 : 20 : 20 : 20 використовують при туберкульозі легень і виразці шлунка (столову ложку суміші розводять у склянці гарячого молока і випивають за 2 рази за день). ПІДШКІРНО — екстракт алое рідкий для ін'єкцій (Extractum Aloes fluidum pro injectionibus) щодня по 1 мл 15—50 днів (дітям до 5 років — 0,2—0,3 мл, старшим — 0,5 мл). ЗОВНІШНЬО — сік або Лінімент А. д. (Linimentum А1оёв) наносять тонким шаром на уражену поверхню 2—3 рази на добу і накривають марлевою серветкою.

Послаблюючі препарати з А. д. ПРОТИПОКАЗАНО вживати в останні місяці вагітності, при гемороїдальних

і маткових кровотечах, при запаленнях печінки, нирок та сечового міхура.

 
 30 АЛТЕЯ ВІРМЕНСЬКА

алтей армянский Althaea armeniaca — багаторічна трав'яниста м'яко-повстиста рослина родини мальвових. Стебло прямостояче, 60— 150 см заввишки. Листки пальчас-топ’ятироздільні, гострозубчасті, з видовженояйцевидними частками. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, рожево-фіолетові, у волотевидно-китицевид-ному суцвітті. Квітконіжки за довжиною такі, як листки, у пазухах яких вони сидять, або трохи довші за них. Плід — збірний, з багатьох плодиків-сім'я-нок, розміщених кільцем. Цвіте у травні — вересні.

Поширення. Трапляється на При-азов'ї та в Криму на зволожених місцях, пісках, черепашниках. Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Алтея лікарська.
 31 АЛТЕЯ КОНОПЛЕВИДНА

алтей коноплёвый Althaea cannabina — багаторічна трав'яниста опушена шорстка рослина родини мальвових. Стебло прямостояче, галузисте, 60—150 см заввишки. Листки чергові, довгочерешкові, пальчасто-5-розсічені, з вузько-ланцетними частками; верхні листки розсічені на 3 вузькі довгасті загострені, по краю нерівно-великопилчасті частки. Квітки правильні, двостатеві, одиничні або по 2 в пазухах листків, на довгих ніжках; пелюстки рожеві, біля основи — темно-червоні, в

2—3 рази довші за чашечку. Плід — з численних, розміщених кільцем плодиків-сім'янок.

Цвіте у червні — вересні. Поширення. Алтея коноплевидна трапляється на луках, по чагарниках, на кам'янистих схилах та вапнякових відслоненнях у передгірних і гірських районах та на Південному березі Криму, в Степу і в південних районах Лісостепу. Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Алтея лікарська.
 

алоэ древовидное алтей

 

Наступна сторінка