ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка
В науковій медицині настій А. ш. призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коронарній недостатності (стенокардії), при недостатності серцево-судинної системи, для лікування хронічних і гострих гломерулонефритів. Особливо ефективним є застосування препаратів А. ш. в початковій стадії цих хвороб, при схильності до набряків і переважанні збудливих процесів у нервовій системі. Ширше використовують А. ш. в народній медицині. Його вживають ще як блювотний, кровоспинний, сечогінний та потогінний засіб, для зняття набряків різного походження, при золотусі, ревматичних болях у суглобах, кривавому проносі, випадінні матки.

Зерна А. ш. й інших видів астрагалу використовують для приготування кави.

Лікарські форми і застосування.

ВНУТРІШНЬО — настій трави (10 г на 200 мл окропу) по 2—3 столові ложки 2—3 рази на день протягом З—4 тижнів. РЕКТАЛЬНО — 50—75 мл настою на клізму, 1—2 рази на день. ЗОВНІШНЬО — ванни і примочки з настою, порошок для присипання ран.
59 АСТРАНЦІЯ ВЕЛИКА

астранция крупная Astrantia major — багаторічна трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних). Стебло прямостояче, вгорі розгалужене, 40—80 см заввишки. Листки пальчастороздільні, глибокоп'ятирозсічені з видовже-но-обернено-яйцевидними, здебільшого двічі-тричі надрізаними великопилчастими частками, які закінчуються щетинкою. Квітки дрібні, білувато-рожеві, в простих зонтиках, оточених великими блідо-рожевими листочками обгорточки. Плід — двосім'янка. Цвіте у червні — липні. Поширення. Росте в лісах Карпат, Західного Полісся та Західного Лісостепу.

Сировина. Використовують траву і коріння. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Діючі речовини вивчено слабо. За деякими даними, які потребують перевірки, в рослині є алкалоїди. Властивості. Всі частини рослини, особливо коріння, мають проносні властивості.
 
60 БАБИНІ ЗУБИ

однорічна трав'яниста жорстковолосиста рослина родини паро-листових. Те саме, що й якірці сланкі.
 

61 БАВОВНА

багаторічна (в умовах культури — однорічна) жорстковолосиста рослина (кущ) родини мальвових. Те саме, що й бавовник шорсткий.__

62
БАВОВНИК ШОРСТКИЙ,

бавовна, бамба; хлопчатник мохнатый Gossypium hirsutum — багаторічна (в умовах культури — однорічна) жорстковолосиста рослина (кущ) родини мальвових. Стебло пряме, гілчасте, біля основи здерев'яніле, 1—1,5 м заввишки. Листки чергові, довгочерешкові, 3—5-лопатеві, з трикутно-яйцевидними загостреними лопатями. Квітки одиничні, 5-пе-люсткові, кремові, з червонувато-пурпуровим відтінком. Плід — багатонасінна коробочка. Насінини — з довгими одноклітинними волосками. Цвіте у липні — вересні.
хлопчатник мохнатый

астрагал шерстистоцветковый астранция крупная

Наступна сторінка