ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка
85 БЕРЕЗА НИЗЬКА

берёза низкая Be tula humilis — однодомний кущ родини березових, заввишки 1 — 2,5 м. Молоді гілочки вкриті смолистими бородавочками й рідкими короткими волосками. Листки чергові, корот-кочерешкові, серцевидні або овальні, по краю зубчасті. Квітки одностатеві, зібрані в прямостоячі тичинкові й маточкові сережки; маточкові — при плодах довгасто-яйцевидні або овальні, 12— 15 мм завдовжки, 5—7 мм завширшки, на коротких ніжках, з двома листками при основі. Плід — горішок. Цвіте у травні. Поширення. Трапляється розсіяно на Поліссі й дуже рідко — в Правобережному Лісостепу на сфагнових болотах.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Береза бородавчаста.
 

86 БЕРЕЗА ПОВИСЛА —

однодомне дерево родини березових. Те саме, що й береза бородавчаста.
 

 

87 БЕРЕЗА ПУХНАСТА,

береза біла; берёза пушистая Betula pubescens, синонім — В. alba —

однодомне дерево або великий кущ родини березових, до 20 м заввишки. Гілки крони спрямовані вгору. Молоді гілочки — без смолистих бородавочок, гус^о-дрібноопушені, червоно-бурі. Листки чергові, довгочерешкові, яйцевидні або ромбічні, з клиновидною основою або при основі заокруглені, по краях гостро-зубчасті, молоді — густоопушені, зрослі опушені тільки зісподу. Квітки одностатеві, зібрані в повислі тичинкові та маточкові сережки. Плід — горішок. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Трапляється в лісових районах, зрідка — в лісостепових і дуже рідко — в Степу на болотах, у сирих лісах, на узліссях, по долинах річок.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Береза бородавчаста.
 
88 БЕРЕЗКА ПОЛЬОВА,

берізка, оплітка, повійка; вьюнок полевой Convolvulus arvensis — багаторічна трав'яниста витка рослина родини березкових. Стебло довге, тонке, ребристе, голе, ЗО—100 см завдовжки. Листки чергові, довгочерешкові, яйцевид-но-еліптичні або видовжені, біля основи стріловидні, цілокраї. Квітки правильні, одиничні або по 2—3 в пазухах листків. Віночок лійковидно-дзвониковидний, рожевий або білий. Плід — коробочка. Цвіте у травні — серпні.

вьюнок полевой

береза

Наступна сторінка