ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка
157 ВЕРБА ГОСТРОЛИСТА,

шелюга;

ива остролистная Salix acutifolia — дводомна рослина родини вербових. Дерево або кущ до 5 м заввишки. Кора червона або жовта. Листки цілісні, чергові, ланцетні, видовжено-загострені, залозисто-пилчасті, голі, зверху зелені, знизу — сизуваті, 6—15 см завдовжки. Квітки одностатеві, в сидячих, яйцевидних, товстих сріблястоволосистих сережках до 3,5 см завдовжки. Плід — коробочка. Цвіте у березні — квітні, задовго до появи листя. Поширення. Росте майже по всій Україні (крім Карпат і Криму) по берегах річок і водойм, на прирічкових піщаних терасах. Культивують як фітомеліоративну й декоративну рослину.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Верба біла.
 
158 ВЕРБА КОЗЯЧА

ива козья Salix caprea —

дводомна рослина родини вербових. Високий кущ або дерево

5—10 м заввишки. Гілки товсті, розлогі, сіроопушені або бурі, з великими голими бруньками. Деревина під корою червоніюча, без валиків. Листки чергові, цілісні, щирокояйцевидні, майже круглясті, рідше ланцетні, не-рівномірнозарубчасті, зверху голі, темно-зелені, знизу — сіроповстисті, з дуже виступаючими

6—9 бічними парами жилок. Квітки одностатеві, в товстих сережках-, чоловічі сережки сидячі, яйцевидні, завдовжки до 6 см, жіночі — циліндричні, 10 см завдовжки, на ніжках. Плід — коробочка. Цвіте у квітні, до появи листя.

Поширення. Росте в лісах, на узліссях, серед чагарників майже по всій території України, але частіше в північних районах. Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Верба біла.
159 ВЕРБА ЛАМКА

ива ломкая Salix fragilis —

дводомна рослина родини вербових. Дерево 15—20 м заввишки. Кора блискуча, стара легко знімається пластинами. Гілки при основі ламкі, часто ламаються од вітру. Листки цілісні, чергові, вузькояйцевидно-ланцетні, 6— 15 см завдовжки, видовжено-загострені, з косою верхівкою, нерівномірнозалозисто-зубчасті, голі або змолоду трохи опушені і трохи клейкі. Квітки одностатеві, в сережках; приквіткові луски жовтуваті, майже голі. Плід — коробочка. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Росте на берегах річок, у плавнях по всій території України, часто її розводять поблизу житла, біля гребель. Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Верба біла.
 

ива

Наступна сторінка