ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травВирощуванняСтаттіСад Город

 

 

 
ВСТУП
 
 

Картопля — важливий продукт харчування. З неї готують безліч різних страв. Завдяки високому вмісту крохмалю, вітамінів, незамінних амінокислот, мінеральних та інших сполук вона значною мірою забезпечує потребу людини в продуктах харчування.

Подібно хлібу картопля ніколи не приїдається. У харчуванні нашого населення вона займає друге місце після хліба. Людина довго зберігає працездатність, харчуючись лише різними стравами з картоплі.

Серед сільськогосподарських культур важко знайти таку, яка могла б зрівнятись з картоплею за універсальністю використання. З неї виробляють крохмаль, спирт, сировину, з якої одержують вітаміни, чимало інших продуктів.

Картоплю можна культивувати в будь-яких грунтово- кліматичних зонах України: на піщаних чи суглинкових грунтах, чорноземних чи торф’яних, від Полісся до Степу. При відповідному догляді завжди можна реально одержати високий урожай бульб. Вона посідає одне з перших місць серед інших культур за кількістю поживних речовин, які можна зібрати з одиниці площі.

Близько 700 тисяч гектарів картоплі в республіці вирощується на городах. Хоч на частині площ і збирають досить високі врожаї бульб, на переважній більшості городів урожайність не перевищує 100 ц в перерахунку на гектар.

Через недостатню обізнаність у біології, особливостях вимог щодо умов вирощування картоплі городники нерідко садять малопродуктивний насінний матеріал, суміші сортів, запізнюються з висаджуванням, несвоєчасно доглядають за рослинами, некваліфіковано застосовують добрива та хімічні засоби проти шкідників і хвороб, невчасно збирають урожай, втрачають бульби під час зберігання.

Не всі обізнані щодо харчової цінності, ролі картоплі в дієтичному харчуванні.

На городах нерідко одержують несмачні бульби, з підвищеним вмістом нітратів, а інколи із залишковим вмістом хімічних речовин, якими борються проти шкідників і хвороб.

У книзі у формі лаконічних відповідей на запитання викладено всі прийоми по вирощуванню картоплі на городах, зберіганню і використанню бульб.

Наступна сторінка                       САД             ГОРОД