ГоловнаРусские названияУкраїнськи і народні назвиЛатинськи назвиХвороби - лікуванняБіологічно активні речовини лікрських травСтатті

 

Попередня сторінка

в'яжучий і сечогінний засіб: внутрішньо — при нестравленні шлунка, проносах, здутті кишечника і в’ялій перистальтиці кишок, при набряках та при діабеті; зовнішньо — як протизапальний і почасти антисептичний засіб, при хворобах жіночих статевих органів (білі, надмірні менструації, зниження функції яєчників), запаленні очей, укусах комах, нежиті і кровотечах з носа, а також для лікування чиряків і гнійних ран. До лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя цієї рослини.

Лікарські форми і застосування.

ВНУТРІШНЬО— відвар трави (10 г сировини на 200 мл окропу) по чверті склянки 4 рази на день; салат — помите молоде листя П. з. занурюють на 1 хв в окріп, прохолоджують, подрібнюють, змішують з подрібненими зеленою цибулею і хроном, солять, заправляють вершками (на 150 г листя П. з. беруть 25 г цибулі, 15 г хрону, 20 г вершків, сіль).

ЗОВНІШНЬО — відвар трави (готують, як у попередньому прописі) для промивань, компресів, примочок і спринцю вань.
 

942

ПРИМУЛА

багаторічна кореневищна трав'яниста рослина родини первоцвітах. Те саме, що й первоцвіт весняний.

943

ПРИЧЕПА

однорічна трав’яниста рослина родини айстрових (складноцвітих). Те саме, що й череда трироздільна.

944

ПРОСКУРНЯК

багаторічна повстистоопушена з міцним розгалуженим кореневищем і м'ясистими довгими коренями рослина родини мальвових. Те саме, що й алтея лікарська.

945

ПРОЧИТАН

вічнозелена рослина-ліана родини аралієвих. Те саме, що й плющ звичайний.

946

ПРЯМЙК

багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Те саме, що й зозулинець шоломоносний.
 
947

ПСОРАЛЁЯ КІСТЯНКОВА

псоралея костянковая Psoralea drupacea — багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Стебла численні, прямі, 40—150 (200) см заввишки, у верхній частині розгалужені, при основі дерев'яніючі, злегка ребристі, вкриті бі луватими простими волосками і коричневими крапчастими залозками. Листки чергові, черешкові, прості або в нижній частині
 

манжетка обыкновенная псоралея костянковая

Наступна сторінка